
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 5 kHz |
| Type | AC DC Offline Switcher |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 8.5 V |
| Max Supply Current | 150 µA |
| Topology | Boost, Buck |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | Triac |
| Internal Switch | Yes |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
